Duben 2009

Takže konec!!!!!!!!!

18. dubna 2009 v 8:20 | mAkýS♥jEnnýS♥bEttýS
mám new přezdívku..new blog...a budu mít asik i new sb=)mno prostě tady už končim..na komenty tu neodpovídám takže je pištehttp://www.jenny-betty.blog.cz/ sem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


a na sb se mě ještě neptejte to všechno udělám..jako zápis sb=)a rozhodla sem se že sb bude max 25 a supr stránek max 10!!!!!!!takže všechno pište tam papko!!!!zatim si mě neměňte..du na ty sb=)

Ruším blog!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

17. dubna 2009 v 17:01 | MakýseQ♥JennýseQ♥BettýseQ
RUŠÍM!!!!!!!!ale nebojte o mě a nic nepříjdete=)Jenom si udělám novej blog kterej bude celej jen o Betty, Jenny a mě..žádné plemena a psí sporty a když už, tak málo..adresa bude asik

jenny-betty.blog.cz bo tak nějak..tady to opuštím=)na tomhle blogu sem si hooodně mákla ale co..změna je život=)takže to jdu napsat sb, a pak du na ten blog=)
PS. stejně mě to nerozmluvíte xDD a pokud chcete bejt nadále mím sb, tak pak vám řeknu co a jak=)

Hójec!

17. dubna 2009 v 7:40 | MakýseQ♥JennýseQ♥BettýseQ |  moje kecy
Ahojky liďánci moji...ptž du do školi až na devátou tak vyrážim až za hoďku a jedu na kole..takže sem ještě tu=)taky sem udělala pixelku Bettýska z těch novejch fotekale chystám se nafotit speciálně na pixelky...ale potřebuju poradit!!!když udělám pixelku.Dám tamto průhledný na 30% a udělá mi to kostičkovaný okolo..dám to na blog a pozadí je černý, kuk:

co s tím?a tady pixelka Betty s tím odstínem co je na stránce...

Dog packing

17. dubna 2009 v 7:24 | MakýseQ♥JennýseQ♥BettýseQ |  ostatní sporty
ZDROJ TEXTU
Počátky tohoto sportu sahají do dávné minulosti, kdy psi byli využívání sibiřskými lovci a indiány k přepravě různých břemen, které byly umístěny ve speciálních brašnách. Později začali takto psy využívat i zlatokopové, trapeři a různí cestovatelé či dobrodruzi v těžko přístupných místech, které byly pro psa jednodušší na zdolání i když měli na zádech náklad. V dnešní době nás může pes s batohem doprovázet na toulkách přírodou nebo i při běžném nákupu. Avšak i na takovéto nošení musí být pes trénovaný.
Při dog-packing se jedná o to, že pes nese na zádech speciální malé postranní batůžky, které vypadají velice podobně jako batůžky používané k cykloturistice. Jak jsme se již zmínili, jedná se spíše o doplňkový sport při našich aktivitách (turistika, atd…) nebo při nákupu. Tyto batůžky jsou nahoře spojeny pomocí popruhů a dole břišním popruhem na přezku, pro lepší manipulaci k "připínáni" nosného systému na psa. Tento nosný systém je opatřen různými řemeny k upevnění všelijakých doplňků, např. spacího pytle, deky, atd… Vyrábí se různé velikosti pro různá plemena psů.

Volba psa

K nošení těchto břemen můžeme zvolit každého psa, který dosahuje výšky min. 50 cm v kohoutku. Pes, který bude nosit tato břemena musí být také plně fyzicky vyspělý. "Používat" se dají psi ve stáří od 1,5 roku, vzhledem k zatížení jejich kostry. Zátěž bývá rozložena v oblasti kohoutku a lopatek. Psí batohy se dnes už dají sehnat u každého specializovaného prodejce zvířecích potřeb, ale i v obchodech s turistickým vybavením. Tento batoh musí vašemu čtyřnohému kamarádovi dokonale "sednout" na míru a musí být také dobře vyvážen.

Výcvik

Pes, který bude "provozovat" dog-packing by měl mít ukončený alespoň základní výcvik poslušnosti. Výcvik je podobný jako u koní a prvního obsedání. Nejdříve se nasadí na psa prázdné batůžky. Můžete nechat psa, aby si tento postroj očichal a "seznámil se s ním". Při nasazování prázdných batůžků je důležité psa chválit a uklidňovat. Je dobré ze začátku vodit psa "oděného" do tohoto nosného systému na krátké vycházky do známého prostředí. Pokud vidíme, že pes se chová klidně a batůžků si nevšímá, nesmíme šetřit s vydatnou chválou. Nesmíme mu však dovolit, aby se s takto připevněnými batůžky válel po zemi nebo se snažil si je sundat.
Pokud pes bude bez potíží zvládat nošení těchto batohů bez jakýchkoliv problémů začneme nacvičovat nošení zátěže. Je také zapotřebí naučit psa, že je s těmito batůžky poněkud větší a musí s nimi zvládnout překonávat různé strasti, např. nízké překážky, výstupy a sestupy prudkých svahů.
Musíme pamatovat i na to, že náklad v těchto batůžkách musí být dobře vyvážen a že při pohybu nesmí zátěž vašeho psa nikde tlačit. Doporučená zátěž je 1/3 hmotnosti vašeho psa. Je doporučováno vést psa s nákladem na vodítku. Zabráníte tak nejen jeho loveckým "choutkám", ale zabráníte tak i případným nepříjemnostem, kdy by se pes mohl někde s batůžky "zadrhnout" mezi nějakou překážkou.
Na nošení batohů musíme psa postupně připravit, stejně jako tomu je i u jiného výcviku. Je potřeba při výcviku důslednosti a trpělivosti a nesmíme opomenout často psa chválit a odměňovat. Tímto úsilím dosáhnete, že váš pes se stane nejen všestranným pomocníkem při běžné turistice nebo např. i při těžkých a extrémních sportech v tomto závodním odvětví, ale dáte svému "miláčkovi" novou pracovní náplň, která ho bude těšit při doprovodu na vašich společných cestách.

http://fc02.deviantart.com/fs37/f/2008/257/e/e/I_am_King__by_Kizamaji.png

Frisbee

16. dubna 2009 v 20:42 | MakýseQ♥JennýseQ♥BettýseQ |  Dog frisbee
Házení létajícího talíře psovi je výbornou hrou, ale i užitečným doplňkovým sportem třeba k agility. Pes se při ní procvičuje v obratnosti a rychlosti a také v aportování.
V zahraničí se pořádají už i různé soutěže. U nás se zatím s touto hrou setkáváme v podobě poutavých ukázek pro diváky na výstavách a jiných sportovních akcích.
Obrazek
Je to skvělá hra - hlavně pro majitele temperamentních a hravých psů. Pes při chytání disku provádí různé výskoky a krkolomné obraty. Proto bychom měli i při této zdánlivě nenáročné hře zvážit jeho fyzické možnosti. U mladých psů, hlavně velkých plemen, bychom měli počkat s intenzivním tréninkem až bude ukončený vývoj jeho pohybového aparátu. Staršímu zdravému psovi tato hra jen prospěje.

Disk - můžeme koupit téměř v každém větším obchodě s potřebami a krmením pro psy. Vyrábí se plastové nebo z pevné látky (ze které se šijí batohy) v pěkných pestrých barvách, různých tvarů i velikostí. Psi mají raději disky látkové. I když mají menší životnost, zvlášť opatrnějším psům se lépe chytají bez rizika zranění. Plastové jsou vhodné pro tvrdší nebo už dobře trénované psy. U tohoto druhu disku musíme dávat pozor, abychom psa hlavně v začátcích tréninku nezranili a tím ho od další hry neodradili. Poškozený disk bychom měli včas vyměnit za nový, protože při hodu už nedrží předpokládaný směr a mohl by ohrozit psa i psovoda.

Disky, které se prodávají ve sportovních potřebách, nejsou pro hru se psem vhodné. Zpravidla jsou vyrobené z méně pevného a odolného materiálu než talíře pro psy. Pokud by je rozkousli, mohli by jejich úlomky i spolknout a zranit se. Nikdy také nenecháváme psovi disk na hraní bez dozoru psovoda.

Výcvik - vždy trénujeme na rovné, nejlépe travnaté ploše. Podklad by neměl klouzat, alespoň ne v začátcích výcviku. V okolí by neměly být stromy nebo větší předměty, o které by se v zápalu hry pes mohl zranit. Také by to mělo být dále od rušných silnic, kde jezdí auta. Ideální je zahrada, louka, volné hřiště nebo nefrekventované parkoviště. Měkký - tedy travnatý podklad je při tréninku optimální.
Psa nejdříve s diskem musíme seznámit. Podáváme mu v něm pamlsky nebo jiné krmení. Později si s diskem pohazujeme a pak mu ho zkusíme nabídnout. Pokud zná pes povel - vezmi, je to snadnější, ale každý pes, který rád aportuje po disku rád chňapne. Můžeme mu ho na kratší vzdálenosti i házet, ale pozor, aby se nenaučil disk pouze aportovat - tedy nosit ze země. Snadné je, když pes zná povel - chyť - při hře s balónkem, pak stačí vyměnit míček za disk a máme vyhráno.
Když už pes bere disk rád do tlamy, zkusíme se s ním o něj lehce přetahovat. Pokud se o něj i dále zajímá, můžeme mu ho z krátké vzdálenosti (asi 2 metry) lehce hodit. Později vzdálenost prodlužujeme. Pes se ale většinou snaží chytit disk přímo u nás, proto budeme potřebovat pomocníka, který psa v požadované vzdálenosti od nás přidrží. Můžeme i využít povely ze základního výcviku - stůj - nebo - čekej a tak udržet psa v potřebné vzdálenosti od nás i bez pomocníka. Časem, při opakovaném tréninku pes už pozná, že si má trochu "nadběhnout". Jakmile začne s chutí disk chytat - většinou výskokem, ze země nebo přímo z rozběhu, můžeme disk házet různým směrem i pod různým úhlem. Je zbytečné ho házet příliš vysoko, psovi se špatně chytá a o hru pak ztrácí zájem.

Házení bychom si měli nejdříve natrénovat sami bez psa, abychom mu pak jeho snažení zbytečně nekazili. Házet se dá celou paží nebo jen zápěstím. Na švihu a následné rotaci pak závisí let talíře.
Disk bychom nikdy neměli házet více psům naráz. V zápalu hry by mohlo dojít k vážné srážce a následnému zranění. Výbornou změnou je házení disku mezi více osobami, přičemž pes se ho nadšeně snaží chytit. Ten totiž téměř vždy vyhrává.

ZDROJ

16.4. 2009

16. dubna 2009 v 18:20 | MakýseQ♥JennýseQ♥BettýseQ |  Deník Jenny
Ahojky lidi i psíci!Tak co, jak si užíváte teploučka?My s paničkou teda hóódně!!!Hlavně chodíme do vody ale panička ještě nemůže..takže jdu jen já=)Dneska jsme byli na procházce která trvala přibližně dvě a půl hoďky..šli jsme se kouknout na koníka, do vody kde sem se pěkně zmáchala a chvíli si i zaplavala a poblbla..potom sme lítali na nějaké louce kde mi panička házela i míček a trénovali jsme..taky jsem dneska měla půjčenej košík od Betty=)protože můj už mi je malej..no ze začátku se mi nelíbil ale pak to bylo dobrý protože v něm mám ost prostoru..pěkně jsme se proli, doma sme si ještě hráli a pak musela panička domů...a říkala že zítra zase příde takže supéér!!!Hafojky!!!

Tadýýý pro piškotka!!!!!!Tedy pro číslo 5!!!!!!!


Betty vodomilka?!

16. dubna 2009 v 14:58 | MakýseQ♥JennýseQ♥BettýseQ |  Betty-příběhy,události...
Ahójec!!!Taže jak už nadpis napovídá bude to o tom jak se Betty hóódně změnila..poslední dobou, co chodíme pořád na procházky vždycky skočí do vody a chce jít až do tý největší hloubky ale když je tam moc velkej proud tak jí to nedovolim..Když byla malá a asik ještě i před dvouma rokama, nesměla vodu ani vidět ani cítit..no a teť...je to naše vodomilka xD už se hrozně těšim na léto až do tý vody budu chodit s ní..to si zaplavem..xD

Fotky-tibetský španěl

16. dubna 2009 v 12:10 | MakýseQ♥JennýseQ♥BettýseQ |  fotky plemínek

Zdroj

*********************************************************************

Tibetský španěl

16. dubna 2009 v 12:09 | MakýseQ♥JennýseQ♥BettýseQ |  informace o plemenech

Zdroj

ZEMĚ PŮVODU: Tibet.
PATRONÁT: Velká Británie.
DATUM PUBLIKACE PLATNÉHO ORIGINÁLNÍHO STANDARDU: 24. 06. 1987.
POUŽITÍ: Společenský pes.
KLASIFIKACE FCI: Skupina 9 Společenští a pokojoví psi.
Sekce 5 Tibetská plemena.
Bez pracovní zkoušky
CELKOVÝ VZHLED: Malý, aktivní a ostražitý. Dobře vyvážených celkových proporcí; délka trupu lehce přesahuje kohoutkovou výšku.
CHOVÁNÍ / CHARAKTER (POVAHA): Veselý pes, se sebevědomým vystupováním, mimořádně inteligentní, rezervovaný vůči cizím. Ostražitý, věrný, ale nezávislý.
HLAVA: Malá v poměru k tělu, nesena hrdě. Samčí výraz u psů, avšak bez hrubosti.
MOZKOVNA
Lebka: Středně široká, středně dlouhá a lehce klenutá.
Stop: Mírný, ale zřetelně vyznačený.
LEBKA OBLIČEJOVÉ ČÁSTI:
Nosní houba: Přednostně černá.
Tlama: Střední délky. Tupá, dobře vyplněná, prostá vrásek. Brada je značně hluboká a široká.
Čelisti / zuby: Mírný předkus. Spodní čelist mezi špičáky je široká, s rovnoměrně uspořádanými řezáky. Plný chrup je žádoucí. Při zavřené tlamě nesmí být vidět zuby a jazyk.
Oči: Tmavě hnědé, oválné, bystré a výrazné, střední velikosti, uloženy poměrně daleko od sebe, ale směřující přímo vpřed; Oční víčka černá.
Uši: Střední velikosti, visící, u dospělých psů bohatě osrstěné, nasazené poměrně vysoko. Žádoucí je, aby se po stranách poněkud zvedaly od lebky, ale nesmí být neseny odstávající. Velké, těžké, hluboko nasazené uši jsou netypické.
KRK: Mírně kratší, silný a plynule přechází do trupu. Pokrytý hřívou popřípadě šálem tvořenými z delší srsti; tento znak je u psů výraznější a lépe vyjádřen než u fen.
TRUP: Délka trupu od kohoutku ke kořeni ocasu je poněkud větší, než je kohoutková výška psa.
Hřbet: Rovný.
Žebra: Dobře klenutá.
OCAS: Vysoko nasazený, bohatě osrstěný (s praporci) a v pohybu vesele nesen stočený nad hřbetem. (Ocas visící v postoji dolů se nesmí penalizovat.)
KONČETINY
HRUDNÍ KONČETINY: Střední síly kostí. Hrudní končetiny lehce prohnuté, ale dobře navazují na plece.
Plece: Dobře uložené, skloněné dozadu.
PÁNEVNÍ KONČETINY: Dobře utvářené a silné.
Kolenní klouby: Středně vyjádřené zaúhlení.
Hlezna: Hluboko postavená, při pohledu zezadu rovná.
TLAPY: Zaječí tlapky. Malé a dobře formované, s osrstěním mezi prsty; toto osrstění často přesahuje tlapky. Kulaté kočičí tlapky jsou nežádoucí.
CHODY: Rychlonohý dojem, přímý, volný a sebevědomý pohyb.
OSRSTĚNÍ
SRST: Krycí srst hedvábné struktury, krátká v obličejové partii a na přední straně končetin, středně dlouhá na těle, ale poměrně hladce přiléhající. Podsada je jemná a hustá. Uši a zadní strany končetin krásně osrstěny. Ocas a zadní strana stehen bohatě pokryté dlouhou srstí. Celkově by osrstění nemělo být nadměrně bohaté, přičemž feny bývají zpravidla méně osrstěny a mají méně vyjádřenou hřívu než psi.
BARVA: Všechny barvy a jejich kombinace jsou povoleny.
VELIKOST A HMOTNOST :
Kohoutková výška: cca 25,4 cm ( 10 palců ).
Hmotnost: Ideální v rozmezí 4,1 až 6,8 kg (9 - 15 liber ).
VADY: Jakákoliv odchylka od výše uvedených bodů se musí považovat za vadu, jejíž hodnocení musí být v přesném poměru s odchylkou.
Pozn.: Psi musí mít dvě očividně normálně vyvinutá varlata, která se nacházejí zcela v šourku.

Jarní fotenky

15. dubna 2009 v 21:08 | MakýseQ♥JennýseQ♥BettýseQ |  Betty-fotky

Tadýýý pro piškotka!!!!!!tedy pro číslo 5!!!!!

Takže sou tu ty slibovaný foteny!!!!!!!!!!
musíme nabrat sílu na procházku..
tak už déém?
a hele, už sme na louce=)
drbééj!!!
jéžiš..to je pohoda!
kousek obličeje xD
jůů hezký photo
už sem v nebi?

asi jo...

zíííív!!!to je ale únava takhle se válet..

takovej čumák nkdo nemá!!

že by brána do nebe???

sluníško sluníško vyfoť ho maličko..

áá moje hlavááá záářííí!!

a cestou z procházky..vždy musíme zastavit a vyfotit..

už si to štramádujem domů=)

a doma..jé to byla fuška xD

tak co jéé??hoď mi ten piškot!!!

a slíbená odměna

mmm to je ale dobrota!

áá eště táák...a je to!

poslední úpravy..

myslim že mám hotovo!

to byla ale dobrotka!!!
*****************************************************************

ZÁKAZ KOPÍROWÁNÍ!!!JINÁČ HLÁSIM!!!!!

*****************************************************************

Tadýýý pro piškotka!!!!!!tedy pro číslo 5!!!!!


Z procházky

15. dubna 2009 v 18:39 | MakýseQ♥JennýseQ♥BettýseQ |  moje kecy
Avóój lidi!!!tý jo mě bolej nohy..sme byli se psama tři hoďky venku voe..sem ulítaná jak svině no pak o tý procházce něco napíšu..teť se du najíst jo a pls hlasujte.. sem postoupila a je to moocky důležitý!!!Prosíííím!!!!!!!

Tadýýý pro piškotka!!!!!!tedy pro číslo 5!!!!!

dneska ráno..sem udělala ten článek s fotkama, trvalo to asi čtvrt hodiny..dám zeveřejnit a objeví se že nejde internet!!!tak sem byla nafučená skoro celej den xDD papa..

Dneska už nic..

14. dubna 2009 v 21:02 | MakýseQ♥JennýseQ♥BettýseQ |  moje kecy
Nový pixelky mnno..sou docela hezký, je jich jenom pár ale mě to stačíFotky už mam stáhlé snad je sem dám zítra ráno..sou s Bettkoudneska sme byli na prochajdě..jenom tak na loucemno byla ale hrozně moc poslušná!Fakt sem z ní měla radost...jo a taky mi dneska přišli konečně už psí kusy!Tak papíq!!!dneska už nepřídu...čáo!!!
malá ochutnávka z těch fotek co budou zítra

Husky

14. dubna 2009 v 20:06 | MakýseQ♥JennýseQ♥BettýseQ |  Psí obrázky
Zdroj:

jimule.blog.cz


Marley a já

14. dubna 2009 v 19:54 | MakýseQ♥JennýseQ♥BettýseQ |  Psí filmy, seriály

Všechno bylo perfektní, dokud se neobjevil Marley...

Novomanželé John a Jenny Groganovi (Owen Wilson a Jennifer Aniston) se rozhodnou, že opustí drsné zimy Michiganu a začnou nový život na slunné Floridě. A aby těch změn nebylo málo, pořídí si roztomilého, šestikilového labradora Marleyho, který se během pár týdnů změní v padesátikilový parní stroj, plný nezkrotitelné energie. Takto začíná film režiséra Davida Frankela (Ďábel nosí Pradu), který popisuje 13 let života se psem, života, který někdy - a to dost často - připomíná soužití s nevypočitatelným uragánem. A tak John a Jenny Groganovi sledují, jak Marley slintá po nově natřených zdech, cupuje všechno na kousky, žere polštáře a kytky, pije vodu ze záchodu a honí pošťáka. Marley na oplátku zase sleduje život svých páníčků, jejich úspěchy i prohry, změnu práce a pomáhá jim svým živelným způsobem překonávat všechny nástrahy spojené s rozrůstající se rodinou. Ze všeho nejvíc jim však připomíná, že život nejsou jen starosti, ale hlavně velká zábava.
Námětem pro film byla stejnojmenná kniha Johna Grogana "Marley a já" (Marley & Me), která oslovila milióny čtenářů a ocitla se na vrcholu žebříčku nejprodávanějších knih. "Lidé z celého světa mi psali dopisy, jak kniha přesně zobrazuje jejich vlastní životy," říká autor. "To ale nebylo plánované, na ten příběh jsem narazil jaksi náhodou, prostě jsme ho žili."
Ačkoliv Marley a já není "psím příběhem", Marley rozhodně hraje důležitou úlohu. Režisér Frankel zdůrazňuje, že "nám film říká, jak je důležitá psí perspektiva. A obzvláště pro Groganovy. Psi jsou úžasní, protože nepřemýšlejí o minulosti ani budoucnosti, užívají si jen radost z přítomnosti. A na to lidé bohužel často zapomínají."

http://storage.bontonfilm.cz/images/large/47904eeb22665417978c72827d0e6577.jpg

http://storage.bontonfilm.cz/images/large/8b25433a8fbc4edf661b7ac0fefb084a.jpg

http://storage.bontonfilm.cz/images/large/26e9e89b0c643e29b9db4fbd73dd663e.jpg


http://storage.bontonfilm.cz/images/large/498155e795ca7bec3182136421f078bc.jpg

http://storage.bontonfilm.cz/images/large/dc1b0706965d58ead8952451c74ea0ad.jpg

Zdroj pro vás:


No a protože mi nějak nejde udělat rubrika Psí filmy tak to dávám prozatim do videí..tak papa dneska ještě stáhnu fotky, a možná přidám ještě pár článků=)jo a taky už mi přišli Psí kusy!!!

Zdrojík ikonka

13. dubna 2009 v 21:12 | MakýseQ♥JennýseQ♥BettýseQ |  ostatní
Takže tady je můj výtvor..tak co říkáte??Mě se teda moocky líbí!!!


Nééjky náladička!!!

13. dubna 2009 v 16:13 | MakýseQ♥JennýseQ♥BettýseQ |  moje kecy
Awojky!!tak právě sme se vrátili z velikonočnío vejletu...no a protože se mi do ZOO ani do botanický nechtělo ptž sem tam byla před dvouma tejdnama tak sme nakonec jeli do Globusu xD mno a proč ta nálada?protože tam byl za

a)zverimex!!!všechno sem tam prošmejdila a asik Jenny někdy koupim naše vlastní frisbee xD
b)knihkupectví(o tom dolejš)
c)měla sem kolečkový boty takže sem mohla jezdit xD

Takže se zastavíme u bodu b) xD no jelikož ségra šla nakupovat nějaký debilní hadry tak sem šla do koutku se zvířatama a pak do psů..no a tam sem se začetla do toho co už dlouho chci
http://www.psycholog-psu.com/files/knihaRD.jpg
No a když babička přišla tak se mě zeptala jestli to chci a jestli je to nutný..no tak já jelikož si nikdy o nic neříkám (jenom když to je fakticky smrtelně důležitý xD) tak sem s tim souhlasila a už sem na straně myslim 60..xD takže supr!!!!!No teť du oběhnout sb tak páčko!!!a pak se du pustit do diplomků a cen..

Newík články

12. dubna 2009 v 19:50 | MakýseQ♥JennýseQ♥BettýseQ
Sem teť přidala články o Jenny takže PLSÍK KOMENTY!!!!je to podtímto článekm...sou to tři články tak pls!

Umíííím

12. dubna 2009 v 19:44 | MakýseQ♥JennýseQ♥BettýseQ |  Jenny-aktuálně
Takže!!!!lidišky moe zlatý!!!!vám tady napíšu co už umíme ju...teda Jenny xD

Sedni
Lehni
Sedni- u nohy i za mnou
Lheni- u nohy
Vstaň- jen u nohy
Pac- ze stoje i ze sedu
Hop- i přez překážku
Di na místo
Jdeme
Ke mně
K noze- i když jí dám ke mně tak mě obejde a sedne si k noze
Pusť to
Na

Docela dost nééé?jako mohla by toho umět víc ale mě to zatim stačí xD


Jak bylo u dědy?

12. dubna 2009 v 19:38 | MakýseQ♥JennýseQ♥BettýseQ |  Jenny-povídání,příběhy...
U dědy to bylo jako vždy suprowý..naučila sem Jenny za ty dva dny tohle

zavolám jí "KE MNĚ" ona příjde sedne si, já jí pochválím.V ruce mam míček a navádím jí aby mě obešla a sedla si mi u nohy.Kouká nahoru a já počítám tak do 30 a pak to pustim.Už docela automaticky obíhá ale někdy má záseky xD

Nefotili sme protože ségra stratila mobil, takže si vzala starej fotící takže mam smůlu..a navíc se poslední dobou chová sorry jako kráva..No to neřešte xD ale myslim že jen tak fotky nebudou..Mno taky sme byli u řeky ale nepustila sem jí do hloubky jenom po nohy..teda po packy xD taky měla dvě klíštata tak jí je děda vytahoval..hnus!!!Taky sme jí měřili a když se zrovna nehejbala tak sme jí naměřili 59 nebo 60 cm..prostě buď to nebo to ptž to nejde skoro poznat xD No a na dýlku něco kolem 115 cm i s ocasem..docela obr co xD a váží 25 kg...Takže údaje-

JMÉNO: Jenny
PP: nemá
DATUM NAROZENÍ: 28.7. 2008
VÁHA: 25kg
VÝŠKA: cca 60cm
DÉLKA: cca 115cm

No každej den sme potrénovali..vždycky tak 10 minut xD hodně sme si hráli a na procházkách sme byli jenom na dvou..jinak sme blbli na poli xD

Hry a hříčky

12. dubna 2009 v 19:29 | MakýseQ♥JennýseQ♥BettýseQ |  Jenny-aktuálně
Jak si hrajem?klik CČ!!!